0

Americký generál předpověděl novou válku: Za několik let budeme útočit z vesmíru

Vidělo: 1274 lidí

Válka ve vesmíru je věcí několika let, prohlásil náčelník štábu VLS USA David Goldfein na 34. ročním sympoziu Vojensko-letecké asociace a technologické výstavě na Floridě, píše Space News.

Ve svém projevu generál prohlásil, že Spojené státy musejí získat převahu ve vesmírném prostoru.

„Myslím si, že za několik let budeme útočit z vesmíru. A jsme (VLS USA) druhem vojsk, který má řídit společné bojové akce na tomto novém sporném území. To je právě to, co od nás země žádá," prohlásil Goldfein.

Vyslovil rovněž názor, že pro zvýšení palebné moci USA je nutno integrovat rozvědku a komunikační možnosti ve všech dimenzích: ve vzduchu, na zemi, na moři, v kybernetickém prostoru a ve vesmíru.

Kromě toho podle Goldfeina potřebují americké vojensko-letecké síly novou generaci velitelů.

Podle informace Space News rozpočet VLS USA na kosmické programy v roce 2018 činí 7,75 miliardy dolarů, což je o 20 % více než v rozpočtu roku 2017. V příštím roce se plánuje tento rozpočtový článek zvýšit na 8,5 miliardy dolarů.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.