0

Německo chce odmítnout americké stíhací letouny ve prospěch evropských

Vidělo: 1476 lidí

Německé ministerstvo obrany považuje letoun Eurofighter Typhoon za nejpravděpodobnější náhradu letounů Tornado od roku 2025.

Ministerstvo včera uvedlo, že předseda vojenského letectva Georg Muellner upřednostňuje evropský stíhací letoun před americkým stíhacím letounem páté generace F35.
Podle ministra obrany Ralfa Brauksiepea se ministerstvo soustředí na nákup Eurofighterů a amerických F-35, F-15E a F/A-18E/F, které jsou sekundární volbou.

„Možný nákup Eurofighterů by zajistil uchování odborných znalostí vojenských letadel v Německu a Evropě a vytváření hodnot v naší vlastní zemi," napsal Brauksiepe v dopise poslanci Zelených, Tobiasu Lindnerovi.

„Stíhací letouny již byly předány Bundeswehru a úspěšně se používají," dodal.

Úředníci USA pro německé vojenské zástupce provedli řadu brífinků o stíhacích letounech F-35, F-15E a F/A-18E/F, ti se připravují na vstup do více biliónového výběrového řízení, který nahradí kolem 90 letounů Tornado stárnoucí německé letky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.