0

Italskou politickou scénou otřásl problém týkající se migrantů

Vidělo: 1477 lidí

Profesor Marco Bassani pro RT uvedl, že otřes italskou politickou scénou ukázal, že se voliči odklánějí od vládnoucí levicové politiky a podle předběžných výsledků dávají přednost pravicovým silám anti-establishmentu. Podle profesora tahle skutečnost vychází z problému migrantů.

„Je jasné, že vláda Demokratické strany, která byla u moci, je pryč. Dostane 20 nebo 21 procent, uvidíme, ale je téměř jasné, že jejich vládnoucí období je u konce. Otázka migrace všechny velmi znepokojuje a demokratická strana nebyla schopna tyto problémy vyřešit. Naopak způsobila v tomto směru pouze nepořádek," řekl Bassani, profesor dějin politické teorie na univerzitě v Miláně.

Předpovědi SWG daly v neděli levicové Demokratické straně (Partito Democratico) pouze 19 procent hlasů, což znamená, že pravděpodobně opustí vládu a dostane se do opozice. Úspěch euroskeptického Hnutí pěti hvězd (Movimento 5 Stelle nebo zkráceně M5S), o němž se očekává, že získá přes 30 procent hlasů na celostátní úrovni, pochází hlavně z jihu, což lze vysvětlit ekonomickou nerovností v Itálii. Jižní část státu silně podpořila veřejné blaho za posledních 40 let," řekl Bassani.

Když Bassani mluvil o možných scénářích nové koalice, poznamenal, že ačkoli si nemyslí, že by se měla vytvořit určitá koalice bezprostředně po volbách, není vyloučeno, že anti-imigrační Liga severu (Lega Nord) nakonec vybuduje koalici s M5S.

Je pravděpodobné, že Matteo Salvini (předseda strany Lega Nord) trochu předežene Silvia Berlusconiho (krajně-pravicová strana Forza Italia), a proto se pravděpodobně Salvini pokusí vytvořit koalici s Movimento 5 Stelle. „Sice řekl: ‚Ne, to neudělám,‘ ale stejně se o to pokusí," řekl Bassani. Poznamenal také, že „italské zákony nic z toho nezakazují".

„Zatímco je Lega Nord často označována v mezinárodních médiích za „krajní pravici", není to zcela přesné," řekl Lorenzo Pregliasco, profesor politické vědy na univerzitě v Bologně.

„Je to v podstatě strana pro zájmy severu, staré země, v loňském roce se pohybovali více napravo od politického spektra, ale nejsou považováni za krajní pravici, přestože současně je tak můžeme nazývat," argumentoval Pregliasco. Poznamenal, že „skutečné" pravicové strany získaly ve volbách velmi málo hlasů.
Představa o Lega Nord jako o straně anti-establishmentu. Ve skutečnosti se jedná o vládní stranu. Tato vláda dvou nejbohatších regionů v Itálii ů Lombardie a Benátska, takže nejsou „těmi opravdovými opozičními stranami, které by chtěli voliči vidět".

Lega řídí Lombardii od roku 2013 a Benátsko od roku 2010.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.