0

USA zavedly sankce proti KLDR za použití chemických zbraní

Vidělo: 1483 lidí

USA zavedly nové sankce proti KLDR za použití chemických zbraní při vraždě Kim Čong-nama, staršího bratra severokorejského předáka Kim Čong-una, oznámilo MZV USA.

„Sankce nabyly platnosti od okamžiku uveřejnění tohoto usnesení ve Federálním rejstříku 5. března 2018," uvádí se ve zprávě. Nová opatření doplnila již platná omezení „zaměřená proti nezákonné severokorejské činnosti".

V únoru USA prohlásily, že Pchjongjang použil bojové otravné látky VX pro vraždu Kim Čong-nama.

„Tento veřejný projev nerespektování všeobecných norem zaměřených proti použití chemických zbraní ukazuje ještě jednou nepředložený charakter Severní Koreje a zdůrazňuje, že nemůžeme trpět jakýkoli program severokorejských zbraní hromadného ničení," praví se v prohlášení.

Před rokem občan KLDR s pasem na jméno Kim Čho-la zemřel na letišti v Kuala Lumpuru. Jižní Korea od samého začátku tvrdila, že zahynulým byl Kim Čong-nam, později to potvrdila expertiza. Odpovědnost za vraždu uvalily USA na Pchjongjang.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.