0

Ozbrojenci ostřelovali kolonu, ve které bylo 300 rodin na cestě z východní Ghúty

Vidělo: 1456 lidí

Ozbrojenci ostřelovali kolonu, ve které bylo 300 rodin na cestě k jižnímu výjezdu z východní Ghúty do obce Al Mleha, sdělil médiím představitel Centra po smíření znesvářených stran v Sýrii generál Vladimir Zolotuchin.

Podle něho, kolona se stala cílem ostřelování ve vzdálenosti kilometru od výjezdu, kde uprchlíky očekávali jejich příbuzní. Byla spálena 3 auta, informace o zraněných se aktualizují.

Později palba z minometu byla zahájena ozbrojenci i po samotném výjezdu, kde se nacházeli příbuzní a také několik skupin filmařů z různých evropských a ruských zpravodajských televizních kanálů. Všichni byli evakuováni, nikdo nebyl zraněn.

Situace ve východní Ghútě se vyostřila během posledních dnů. Rada bezpečnosti OSN přijala rozhodnutí 2401, podle kterého všechny strany musejí ukončit konflikt a zabezpečit humanitární pauzu minimálně na dobu 30 dnů po celém území Sýrie, ovšem, podle oznámení Centra smíření znesvářených stran, ozbrojenci nadále pokračují v raketové ostřelování a ostřelování z minometů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.