0

Falešné zprávy se šíří šestkrát rychleji a na větší publikum, říká nový průzkum Twitteru

Vidělo: 11 412 lidí

Výzkumnici Technické univerzity Massachusetts analyzovali 126 tisíc příběhů, které byly opublikovány na Twitteru v letech mezi 2006 a 2017.

Ve výsledku se ukázalo, že falešná informace se šíří rychleji než pravdiví, a to o 70 procent. Skutečným zprávám naopak je třeba víc času, aby byly sděleny, uvádí se v závěru výzkumu. Informuje o tom Daily Mail.

„Tento průzkum nám pomůže osvětlit zásadní aspekty ekosystému online komunikace, " říká spoluautorka výzkumu Deb Roy. „Falešná informace se rozšiřuje rychleji než jakékoliv skutečné zprávy."

„Přemýšlejte předtím, než něco sdělíte," doporučuje.

Výzkum dat začal v roce 2013, když na online platformě Twitter byly opublikovány vymyšlené zprávy o Bombovém útoku na Bostonském maratonu. Uvádí se, že nejrychleji se rozšiřují falešné zprávy z oblasti politiky, ekonomiky a vědy.

„Falešné zprávy jsou většinou neobvyklé — je to důvod, proč lidé jejich sděluji," komentuje průzkum profesor Sinan Aral. 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.