0

Krize na Slovensku pokračuje: ministr vnitra Kaliňák rezignoval

Vidělo: 1463 lidí

Slovenský ministra vnitra a vicepremiér Robert Kaliňák rezignoval kvůli vraždě bratislavského investigativního novináře Jana Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Informoval o tom během mimořádné tiskové konference v Bratislavě.

„Rozhodol som sa slobodne. Oznámil som to predsedovi vlády, obom predsedom koaličným strán a najbližším kolegom. Myslím si, že z pohľadu mojej pozície vo vláde aj v strane je dôležité, aby tento krok bol predovšetkým vnímaný ako snaha o stabilitu, snaha o to, aby Slovensko pokračovalo nastúpenej dobrej ceste a aby sme mohli občanom odovzdať tie výsledky, ktoré tento štát má," vyhlásil.

Přitom neuvedl, kdo se stane jeho zástupcem. Podle jeho slov by se do čela ministerstva mohl postavit někdo ze strany Most-Híd.

Robert Kaliňák se stal terčem kritiky občanských aktivistů v souvislosti s Kuciakovou kauzou. V pátek v 50 slovenských městech proběhly protestní akce, jejichž účastníci obviňovali Kaliňáka z toho, že je napojen na mafii, a požadovali demisi celé vlády.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.