0

Merkelová 4:0 pro Evropu a Českou republiku

Vidělo: 1503 lidí

Bundestag již počtvrté za sebou zvolil Angelu Merkelovou kancléřkou Německa. Co znamená tento fakt pro Evropskou unii a zároveň pro Českou republiku?

„Je to faktor zahnívání Evropy," právě tak hodnotí volbu kancléřky Merkelové ředitel Institutu globálních studií v Praze, profesor Oskar Krejčí

Krejčí: Je symbolem hrubých chyb, které Evropská unie dopustila v posledních letech. Mám na myslí velmi špatnou politiku vůči Řecku, velmi špatnou politiku vůči Ukrajině a v neposlední řadě je to pozvání migrantů. Její způsob, řekněme, řízení Evropskou unií je v zásadě nepřijatelný a je důvodem krize. Její opětovné zvolení do funkce kancléřky k nějaké modernizaci Evropské unie rozhodně nepřispěje.

Z jednoho průzkumu mezi veřejností Vyšehradské čtyřky vyplynulo, že Češi jako příštího kancléře by raději než Angelu Merkelovou viděli Martina Schulze. Máte pro to nějaké vysvětlení?

To musí být nějaký pofiderní průzkum, protože v Česku Martina Schulze v podstatě nikdo nezná. Možná jenom v sociální demokracii. Pokud by šlo o Martina Schulze, tak to je taková Merkelová v kalhotách. Politicky se příliš neliší, akorát hrubším vyjadřováním. Je to stejná koncepce Německo-Evropské unie.

Očekáváte nějaké změny ve vztazích mezi Českou republikou a Německem?

Bude se pokračovat v normálních vztazích. Samozřejmě bude důležité, jak se oba státy postaví k těmto stupňujícím se krizím, jako například k situaci s otravou britského agenta a jak se postaví k stupňování napětí kolem Sýrie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.