0

„USA neuspějí, pokud se budou snažit rozdělit Evropu,“ tvrdí Německo

Vidělo: 1527 lidí

Pokud se americký prezident Donald Trump pokusí poštvat evropské země proti sobě kvůli mezinárodnímu obchodu tak neuspěje, prohlásil německý ministr hospodářství Peter Altmaier před svou návštěvou Washingtonu.

Altmaier poukázal, že EU je celní unie, a proto jedná kolektivně. „Rozdělení Evropy nemůže být v zájmu americké vlády a ani v tom neuspěje," řekl Altmaier německému deníku Handelsblatt.

Ve Washingtonu bude německý ministr jednat o 25 % clu na olovo a 10 % clu na hliník, které plánuje uvalit americká administrativa. Trump toto rozhodnutí obhajuje „neférovými" obchodními praktikami některých zemí, ale EU již pohrozila odvetou, která může zahrnovat cla na dovoz whisky či motocyklů.

Altmaier varoval, že pokud mezi EU a USA vypukne obchodní válka, tak za ni zaplatí evropské a americké společnosti, zatímco státy jako Čína, kterou obviňují z toho, že zaplavily světový trh levnou ocelí, „se budou smát stranou".

Německý ministr připustil, že světový volný obchod možná není perfektní, ale pokud se Washingtonu něco nelíbí, tak „bychom o tom měli jednat spolu místo toho, abychom jednali jednostranně".

V této souvislosti v sobotu německá kancléřka Angela Merkelová mluvila s čínským prezidentem Si Ťin-Pchingem. Oba státníci se dohodli, že budou pokračovat ve vyjednávání v rámci skupiny G20 o snížení nadvýroby ocele. Tato jednání však prozatím k zásadním změnám nepřivedla.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.