0

Čína slíbila „tvrdou odpověď“, pokud USA zahájí obchodní válku

Vidělo: 1422 lidí

Čína se nechce zapojovat do obchodních válek, ale je připravena hájit své zájmy a nebojí se postavit Spojeným státům, řekla mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunying.

Podle Hua Chunying se poslední dobou otázce obchodních rozporů mezi Spojenými státy a řadou zemí věnuje větší pozornost. Připomněla, že Peking opakovaně vyjádřil „jasné stanovisko v této otázce".

„Čína se nechce účastnit obchodní války, ale pokud nás někdo donutí k tomu, abychom se této „války" zúčastnili, nebojíme se a nebudeme skrývat, že v případě, pokud Spojené státy podniknou kroky narušující naše zájmy, přijmeme tvrdou reakci, abychom plně ochránili naše legitimní práva a zájmy," zdůraznila diplomatka.

Poznamenala, že čtyřicetiletá spolupráce mezi USA a Čínou přispěla k vytvoření významného trhu a velkého počtu pracovních míst.

„Pokud by USA neměly výhodu z hospodářské spolupráce s Čínou, pak by obchod mezi Čínou a USA nedosáhl tak rychlého růstu," řekla Hua Chuning.

Podle ní by země „měly navzájem otevřít své trhy a rozšiřovat spolupráci místo toho, aby vedly obchodní války nebo někoho nutily něco prodat nebo koupit".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.