0

Čína připravila odvetu na americká cla

Vidělo: 1714 lidí

Peking již údajně připravil odvetu na americký plán uvalit cla proti Číně ve výši 60 miliard dolarů, píše portál Zero Hedge s odkazem na Wall Street Journal. Si Ťin-pching se však bude snažit zabránit eskalaci obchodní války.

Čína je připravena uvalit odvetná cla na americké zemědělské produkty, čímž poškodí státy, o které se opírá Trump, píše WSJ s odvoláním na čínského úředníka, který pracuje na těchto opatřeních.

Prezident Si Ťin-pching se však pokusí zabránit eskalaci a uvažuje i o určitých ústupcích, které zahrnují uvolnění restrikcí na zahraniční investice do pojišťoven a společností, spravujících cenné papíry. Pokud ale politika cukru neuspěje, tak na řadu přijde bič a Peking uvalí cla na americké dodávky sóji, čiroku a živých prasat.

Jak uvádí Zero Hedge, tato zpráva již vedla k poklesu měnových párů USD/JPY a AUD/USD.

Podle WSJ americká administrativa chce ve čtvrtek zveřejnit balík navrhovaných opatření vůči Číně, která zahrnují cla na dovoz zboží v hodnotě minimálně 30 miliard dolarů. Cla nebudou uvalena okamžitě, ale až poté, co dostane komentář od amerického průmyslu, na jaké konkrétní položky má být clo uvaleno. Kromě toho balík bude zahrnovat omezení na nákup vyspělých amerických technologií a investice do amerických společností.

Cla se nejspíše dotknou v první řadě elektrického nářadí a elektrických spotřebičů, tj. oblastí, kde převládá největší obchodní deficit, větší podíl importu na konečné spotřebě nebo kde má Čína zavedená větší cla než USA. Další cla se mohou dotknout sportovního zboží, šperků nebo televizí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.