0

Cizinci také chtějí slušné Slovensko

Vidělo: 1515 lidí

Jak se cizinci žijící na Slovensku vyrovnávají s tím, že země, ve které žijí, je na nohou, vláda je na dně a lidé v ulicích požadují „slušné Slovensko"?

Uplynulý měsíc se Slovensko dostalo do mezinárodních médií kvůli vraždě Jana Kuciaka a Martiny Kušnírové, rezignaci předsedy vlády, který vládl zemi už více než deset let, a masivním protestům v ulicích. Slovak Spectator se zeptal cizinců, kteří žijí na Slovensku, jak vidí vraždu novináře a jeho snoubenky a politické otřesy, jež vyvolala.

„Možná jsem cizinec, ale od té doby, co tu žiji, mi záleží na této zemi a korupce ovlivňuje všechny," řekl Thanos Michael z Řecka.

„Vražda novináře mi přišla jako úplný šok, ukázalo se, že v politické páteři této země je něco opravdu shnilé a že jsou zapotřebí drastická opatření," poznamenal Michael a dodal, že je to zejména proto, že novináři nebyli zabiti ani během bouřlivých let po rozdělení Československa.

„Všechno, co se na Slovensku děje, je arogantní a nepřijatelné," řekla Aneta Czyszczoń, Polka žijící na Slovensku, a dodala, že zabití novináře a jeho přítelkyně mělo zjevně ukázat, že „jsou schopni udělat cokoliv a komukoliv".

„Nikdo z nás se teď nemůže cítit v bezpečí," poznamenal Czyszczoń.

Matthew Wirtz z USA považuje současnou situaci na Slovensku za tragickou.

„A to nejen proto, že byli zavražděni mladí lidé, ale proto, že se slovenské obyvatelstvo takhle se postavilo," vysvětloval.

Jiní cizinci poznamenali, že je škoda, že až vražda dvou mladých lidí přivedla věci k pohybu.

„Vražda vyvolala povědomí většiny obyvatel o tom, jak bude Slovensko zahanbeno a degenerováno vládou," řekla Yena, tchajwanská žena, která žije na Slovensku.

Attilio Nisco z Itálie se domnívá, že byla překročena hranice a nyní jsou lidé naštvaní, chtějí se více podílet na politice.

„Mám dojem, že před vraždou někteří lidé tolerovali korupci a nebyli tak ochotni číst noviny a být informováni," vysvětlil.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.