0

Čína slíbila úměrnou odpověď na nové obchodní opatření USA

Vidělo: 1763 lidí

Peking odpoví stejně, zavede-li Washington nové obchodní omezení, prohlásil čínský velvyslanec v USA Cui Tiankai v interview pro televizní stanici CCTV.

Podle jeho slov čínské úřady zcela určitě podniknou protiopatření „ve stejném objemu a ve stejném rozsahu".

Koncem března podepsal prezident USA Donald Trump memorandum „O boji proti hospodářské agresi Číny", které umožňuje zavádět omezení vůči výrobkům ČLR. Podle jeho slov bude tato iniciativa Peking stát asi 60 miliard USD.

Trump přitom podotkl, že nové dovozní tarify jsou nezbytné pro „ochranu národní bezpečnosti". Upozornil také na to, že obchodní ztráta USA ve výměně zboží s ČLR činila v roce 2017 rekordních 375 miliard dolarů.

V souladu s prezidentovým výnosem z 23. března platí dovozní cla na ocel ve výši 25 procent a na hliník ve výši 10 procent.

Vicepremiér Státní rady ČLR Liu He prohlásil, že Spojené státy „porušují pravidla mezinárodní obchodu, což poškozuje zájmy Číny a neprospívá ani USA a celému světu".

V důsledku toho zavedla Čína pro ochranu svých zájmů a kompenzaci škod cla na 128 druhů amerického zboží. Na 120 druhů zboží včetně ovoce bude clo činit 15 procent, a na osm včetně vepřového masa — 25 procent.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.