0

Britové zjistili místo výroby plynu, kterým otrávili Skripala a jeho dceru

Vidělo: 1471 lidí

Britský list The Times tvrdí s odkazem na zdroje v silových strukturách, že rozvědka zjistila místo, kde se nachází tajná ruská laboratoř, která údajně vyrobila nervově paralytickou látku, kterou byl otráven Skripal a jeho dcera.

Spolubesedníci novin zdůraznili, že stoprocentní jistotu nemají. Jeden ale tvrdil, že se o tom dá mluvit „s velkou mírou pravděpodobnosti".

Experti prý dokázali zjistit zdroj otravné látky „s pomocí vědeckého rozboru a výzvědných informací". List píše, že v Británii věděli ještě před incidentem v Salisbury o existenci objektu, ve kterém byla vyrobena otravná látka.

„Ještě před prvním zasedáním výboru Cobra (pozn. skládá se z členů vlády, mimořádných a tajných služeb) jsme věděli, že jde o látku ruského původu," praví se v článku.

Nebylo to první nepodložené tvrzení. V britských médiích se nejednou objevily příspěvky s obviněními Ruska z účasti na incidentu. Ředitel tajné laboratoře britského ministerstva obrany ale prohlásil, že experti nedokázali zjistit původ látky, kterou byl otráven Sergej Skripal a jeho dcera Julie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.