0

Nelegitimní oddíly chystají na jihu Sýrie provokaci s chemickými zbraněmi

Vidělo: 1393 lidí

Nelegitimní oddíly chystají na jihu Sýrie řadu provokací, včetně použití otravných látek, sdělil náčelník Střediska pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii .

„Podle zpráv od ozbrojenců fronty Džeiš Ahrar al-Ašair, kteří přestoupili na stranu vlády, chystají nelegitimní ozbrojené oddíly na jihu Sýrie řadu provokací, včetně použití otravných látek," řekl.

Pohlaváři fronty Džabhát an-Nusrá a Svobodná syrská armáda, jež jednají společně, chystají podle jeho slov exploze s pomocí vyrobené podomácku chemické munice obsahující chlór v několika osadách, které kontrolují, včetně čtvrti Al-Balad města Deraa.

Poznamenal, že bojovníci plánují natočení údajného nasazení chemické munice na video, aby to mohli zveřejnit a obvinit vládní armádu z likvidace civilistů a také ospravedlnit vlastní aktivity, jež mají za cíl zmaření příměří v provincii Deraa.

Dodal, že pro natáčení provokace s chemickým útokem již bylo dopraveno zařízení a konají se přípravy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.