0

USA kvůli „chemickému útoku“ v Sýrii plánují nové sankce proti Rusku

Vidělo: 1447 lidí

Administrativa prezidenta USA tento týden plánuje posouzení nových sankcí proti Rusku. Píše o tom ruský list Kommersant s odkazem na zdroj blízký k Ministerstvu zahraničí USA.

Autorem nového sankčního projektu je John Bolton, který dnes nastupuje na post poradce pro národní bezpečnost. Je znám svým radikálním postojem vůči Rusku.

Některé internetové portály již dříve uveřejnily zprávy s odkazem na bojovníky, že syrská armáda nasadila v městě Dúma chlór.

Organizace Bílé přilby, která je v podstatě dobrovolnický sbor džihádistů a dělá jim pozitivní PR, hlásila 25-70 zahynulých.

Washington uvalil na Moskvu a Teherán odpovědnost za „chemický útok" v Dúmě, poněvadž Rusko a Írán podporují syrského prezidenta Bašára Asada. Moskva vyvrátila zprávu o bombě s chlórem, kterou prý shodili syrští vojáci. Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že falešné informace o použití otravných látek mají za cíl obhajobu teroristů. Na ministerstvu mají za to, že se Západ snaží najít ospravedlnění pro eventuální útoky na Sýrii zvenčí.

Náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil RF Valerij Gerasimov říkal ještě před incidentem v městě Dúma, že teroristé plánovali inscenaci chemického útoku ve východní Ghútě. Zprávy o použití chemických zbraní se měly stát pro USA důvodem k zasazení úderu syrské armádě. Gerasimov rovněž poznamenal, že americké rakety a jejich nosiče budou sestřeleny, ocitnou-li se v zóně předpokládaného útoku ruští vojáci.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.