0

Čína vyzkoušela analog ruského Kinžalu

Vidělo: 1447 lidí

Raketová vojska Čínské lidové osvobozenecké armády uskutečnila v podmínkách tajnosti řadu letových zkoušek aerobalistické rakety, jež jsou analogické ruskému Kinžalu, píše The Diplomat s odvoláním na zdroj v americké vládě.

První zkoušky balistické rakety vzdušné dislokace, kterou označili američtí rozvědčíci za CH-AS-X-13, se konaly koncem roku 2016 a poslední na začátku roku 2018. V průběhu dvou posledních zkoušek byla raketa vystřelena z licenční kopie sovětského tryskového bombardéru Tu-16 (H6X1/H-6N), který se dá dotankovat ve vzduchu.

Protože má toto letadlo podle odhadů odborníků bojový akční rádius asi šest tisíc kilometrů, je pravděpodobné, že CH-AS-X-13, která je dvoustupňovou balistickou raketou na tuhé palivo s doletem až tři tisíce kilometrů, je schopna dosáhnout území USA.

Podle slov zdroje The Diplomat jsou ve Washingtonu toho názoru, že nová čínská raketa bude připravena na rozmístění do roku 2025.

The Diplomat podotýká, že v současné době kromě Číny disponuje aerobalistickými raketami také Rusko, které má rakety Kinžal. Hypersonická raketa komplexu Kinžal, která má rychlost asi 10 Ma (Machovo číslo se rovná rychlosti zvuku), je schopna překonat všechny existující systémy protivzdušné a protiraketové obrany a dopravit k cíli vzdálenému až dva tisíce kilometrů jaderné a konvenční bojové nálože.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.