0

Trump vyhnal americké prostitutky z internetu

Vidělo: 1411 lidí

Americký prezident Donald Trump podepsal návrh zákona SESTA-FOSTA, který zakazuje prodej sexu na internetu. Informuje o tom Ars Technica.

Novináři podotýkají, že některé americké webové stránky předem začaly rušit části stránek, které jsou spojené s tématem prostituce. Například inzertní stránky Craiglist a Backpage smazaly rubriku Seznámení a Reddit se zbavil tematických pododdílů.

Návrháři projektu jsou přesvědčeni, že schválení zákona povede k dobrovolnému zrušení podobných stránek. Navíc se stát dokáže zbavit nevhodných zásob s pomocí policejních orgánů. Podle pracovníků Bílého Domu ovládání a řízení webové stránky, která prosazuje prostituci, se bude rovnat federálnímu zločinu.

Proti SESTA-FOSTA vystoupili pracovníci sféry intimních služeb a také ochránci lidských práv, podle nich přijetí tohoto návrhu zákona může porušit principy svobody slova ve státu a také to vládě umožní tlačit na velké technologické společnosti, sociální sítě a vyhledávače.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.