0

Klaus: Kdyby Rusko bylo stejně bojechtivé a šílené, už jste si třeba tento článek nečetli

Vidělo: 1559 lidí

Václav Klaus ml. odsoudil roli bývalého „svobodného světa“, jakou sehrává na Blízkém východě v posledních letech. „Sobotní raketové údery však definitivně přestavěly hodnoty dobro vs. zlo v tomto konfliktu. A zatáhly celý svět na kraj války,“ prohlásil v komentáři pro Novinky.cz.

„Víte, když chcete páchat dobro a vyvážet demokracii vojenskou silou — musíte tam poslat vlastní vojáky. Aby převzali kontrolu nad oblastí a pomohli demokratům chopit se vlády. Ovšem místní normální obyvatelstvo to musí chtít. Jako třeba Němci na konci války," řekl.

Ze slov politika plyne, že informační válka, nálepkováni a různé provokace budou pokračovat. Klaus říká, že politici budou muset obhajovat ztráty svých vojáků, a proto dobro a zlo musí být „jasné a burcující".

„Píšu to nerad, ale kdyby Rusko bylo stejně bojechtivé a šílené a v sobotu reagovalo sestřelováním raket a likvidováním jejich odpališť, už jste si třeba tento článek taky nečetli." dodal.

Podle Klause se část amerického establishmentu nijak netají ambicí eskalovat vztahy ve světě několik let. „Zvolení Donalda Trumpa vypadalo na uklidnění těchto neokonzervativců, ale realitou je, že jeho pozice je slabá. Mediálně obklíčen, vyšetřován za vše možné, bez politických spojenců. Kdyby vládla Clintonová — tak už asi válka reálně zuří, takhle se ale také uklidňovat moc nemůžeme," uzavřel.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.