0

Ve Velké Británii spojili konání Mistrovství světa 2018 v Rusku s korupcí

Vidělo: 1544 lidí

Politik a bývalý ministr Velké Británie David Cameron předpokládá, že Rusko zvítězilo ve volbách hostitelské země pro Mistrovství světa v kopané 2018 díky korupci. Uvádí to The Independent.

„Chtěli jsme pomoci zemím dostat se z bídy. Proč v takových zemích, jako je Rovníková Guinea či Venezuela, které jsou tak bohaté na nerostné bohatství, je tak rozšířená chudoba? Odpověď: korupce," řekl bývalý premiér. „Jak si myslíte, že Rusko dokázalo vyhrát právo na konání MS 2018? Předpokládám, že odpověď už znáte," uzavřel Cameron.

Dne 14. března současná britská premiérka Theresa Mayová prohlásila, že ani úředníci ani členové královské rodiny nenavštíví Mistrovství světa v Rusku kvůli případu otrávení bývalého pracovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery.

V červnu 2017 Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) prohlásila, že nebyly nalezeny důvody k obviňování Ruska z nezákonného získání práva na konání MS 2018. „Dárky, které dostali členové výkonného výboru FIFA od organizačního výboru Rusko 2018, měly podle údajů v dokumentech symbolickou hodnotu," uvedli zástupci FIFA.

Při volbách hostitelské země turnaje Anglie vypadla v prvním kole hlasování. Ruská přihláška dostala nejvíce hlasů, což bylo uveřejněno 2. prosince 2010.

Mistrovství světa 2018 se bude konat v 11 ruských městech od 14. června do 15. července.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.