0

Merkelové od Trumpa hrozí „důtka“ kvůli Severnímu proudu 2

Vidělo: 1461 lidí

Německá kancléřka Angela Merkelová může v průběhu jejich nadcházející schůzky dostat od amerického prezidenta „důtku“, píše Der Spiegel.

Rozpory mezi spojenci mohou vypuknout ve dvou otázkách. Kvůli realizaci projektu Severní proud 2 a také ohledně požadavku NATO o zvýšení vojenský výdajů na dvě procenta HDP.

Na Ministerstvu zahraničí USA dříve pohrozili, že v případě, kdy Berlín neustoupí, může Washington informovat o konfliktu širokou veřejnost a ukázat takto rozpory mezi Německem a USA, praví se v článku.

Podle informace časopisu se Merkelová a její poradci snaží nehnat situaci ke skandálu a hledají způsoby, jak ji uklidnit, i když jsou jejich možnosti dost omezené. Mj. za aktivního růstu německé ekonomiky se bude podíl vojenských výdajů na HDP jenom snižovat. A pokud jde o Severní proud 2, má Merkelová úplně spoutané ruce.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.