0

Za 3 měsíce Čína zvýšila kapacity slunečních elektráren o tolik jako USA za loňský rok

Vidělo: 1512 lidí

Během prvních tří měsíců tohoto roku Čína zvýšila kapacity obnovitelných zdrojů energie o 15 GW. Tyto kapacity jsou ekvivalentní výstavbě pěti největších amerických jaderných elektráren, píše portál Inkstone.

Růst kapacit slunečních elektráren o 9,65 GW během jednoho čtvrtletí je téměř stejně velký jako růst amerických kapacit v celém loňském roce. V roce 2017 produkce elektřiny ze solárních panelů v USA stoupla o 10,65 GW. V případě Číny se jedná o 22% růst ve srovnání se stejným obdobím minulého roku.

V Pekingu rovněž oznámili, že se jim podařilo snížit ztráty v přenosu elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů. Tyto ztráty jsou způsobené tím, že sluneční elektrárny jsou špatně napojené do distribuční soustavy. V prvních třech měsících letošního roku se ztráty snížily o více než polovinu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Poté, co v minulém roce americký prezident Donald Trump vystoupil z pařížské dohody, vůdce Čínské lidové republiky Si Ťin-pching oznámil, že se jeho země postaví do čela boje proti změnám klimatu, upozornil portál.

Čína však nadále zůstává největším zdrojem skleníkových plynů na světě a mnohá čínská města trpí silným znečištěním. V roce 2017 mělo uhlí 60% podíl v čínském energetickém mixu, zatímco v roce 2010 tento podíl činil 80 %. Růst výroby elektřiny však nadále udržuje poptávku po uhlí, která v roce 2017 stoupla o 0,4 %.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.