0

Byla vypočítána rychlost rozhazování peněz Elona Muska

Vidělo: 1552 lidí

Výrobna akumulátorových vozítek Tesla Elona Muska „spálí“ každou minutu 6,5 tisíce dolarů, spočítala agentura Bloomberg.

Společnost ukončila rok 2017 se 3,4 miliardy dolarů hotovosti (volný peněžní tok) a 9,4 miliardy dolarů dluhu. Bude-li výrobce i nadále „spalovat" peníze takovým tempem, pak v roce 2018 zůstane bez hotovosti, nebude-li dodatečné financování, píše agentura.

Prvních sedm let existovala Tesla (založená v roce 2003) ze soukromých prostředků a peněz fondů. Nejvíc investoval samotný Musk. Společnost má také, na rozdíl od jiných automobilových výrobců, velkou vládní podporu, dodává Bloomberg.

V roce 2010 Tesla například od ministerstva energetiky získala úvěr v částce 465 milionů dolarů, který splatila v roce 2013.

Měla-li Tesla v roce 2010 899 zaměstnanců, pak k začátku 2018 jich bylo 40 tisíc. Bloomberg předpokládá, že pokračující nábor zaměstnanců jen přispívá k rozhazování peněz. Od roku 2014 do 2017 se počet zaměstnanců Tesly ztrojnásobil, ale příjem společnosti z činnosti jednoho člověka nestoupl.

Společnost navíc neztělesnila vlastní plány na výrobu Tesla Model 3, připomíná Bloomberg.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.