0

EU hodlá snížit financování Polska a Maďarska. Jsou na řadě Česko a Slovensko?

Vidělo: 1523 lidí

Brusel hodlá navrhnout snížení financování zemí, ve kterých je ohrožena nezávislost soudců, může se to dotknout Polska a Maďarska, píše list The Financial Times.

Evropská komise podle novin hodlá ve středu oznámit rozhodnutí, podle kterého může být sníženo financování zemí, ve kterých problémy s prioritou zákona ohrožují finanční spravování. Podle zprávy se toto opatření může dotknout Polska a Maďarska.

„Nebude to trest pro konečné beneficienty prostředků EU," poznamenal zdroj listu.

Evropská komise v prosinci 2017 zahájila proceduru, která může vést ke zbavení Polska hlasovacího práva v Radě EU. Předložila návrh zákona v rámci článku č. 7 smlouvy o EU, který konstatuje zjevnou hrozbu vážného porušení principů priority práva v Polsku. Evropská komise je ochotna zrevidovat tento návrh, vyřeší-li Polsko do tří měsíců problémy se soudní reformou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.