0

V Číně vymysleli, čím nahradit Windows a Android v případě amerických sankcí

Vidělo: 1649 lidí

Čínská společnost Huawei vyvíjí vlastní operační systém s cílem náhrady Android a Windows. Uvádí to South China Morning Post.

Největší prodejce smartphonů v Číně se rozhodl vytvořit svůj vlastní operační systém v roce 2012 poté, kdy USA zahájily vyšetřování ohledně ZTE — čínské společnosti vyrábějící telekomunikační zařízení. Později jí bylo zakázáno používat americké technologie ve své produkci.

Práce na operačním systému, který bude dostupný jak v mobilních, tak i v desktopových verzích, byla prováděna pro případ „nejhoršího scénáře", jestliže USA zavedou proti ní stejné sankce jako proti ZTE.

Systém, který se podařilo vytvořit Huawei, je podstatně horší než Android, přiznávají ve společnosti. Vedení Huawei přitom oznámilo, že se ho nechystá  vyrábět, pokud budou mít i nadále možnost používat americké technologie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.