0

Třetí nejmocnější muž Vatikánu u soudu. Je obviněn ze sexuálního zneužívání dětí

Vidělo: 1446 lidí

Vatikán čelí dalšímu skandálu. Finanční poradce papeže kardinál George Pell, třetí nejmocnější muž ve Vatikánu, se bude před soudem zodpovídat z obvinění, že ve své vlasti v Austrálii sexuálně zneužíval děti, napsal server listu Süddeutsche Zeitung.

Soudkyně Belinda Wallingtonová v úterý v Melbourne po čtyřhodinovém jednání rozhodla, že obvinění vznesená vůči kardinálovi jsou natolik závažná, že se soud bude konat.

Pell je obviněn ze sexuálního zneužívání několika dětí, které se měl dopustit vůči dětem v 70. letech. Papež František Pella, který je jeho hlavním finančním poradcem, dočasně uvolnil z funkce, aby se mohl soustředit na očištění svého jména. Kardinál obvinění razantně popírá.

Jeho pověst ale poškozuje obvinění, že postupoval nesprávným způsobem při případech zneužívání dětí jinými duchovními v době, kdy sloužil jako arcibiskup Melbourne a později Sydney.

Papež František již před časem veřejně vyhlásil politiku nulové tolerance v případě sexuálního zneužívání ze strany církevních hodnostářů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.