0

V USA na poslední chvíli odvolali start nosné rakety Falcon 9

Vidělo: 1500 lidí

Start nové nosné rakety Falcon 9 společnosti SpaceX s první bangladéšskou družici byl na poslední chvíli odvolán.

Start byl naplánován na čtvrtečních 22.42 SEČ, pak byl ale přeložen na 23.47. Avšak minutu před stanoveným termínem bylo odpočítávání času zastaveno a přední televizní stanice zrušily přímý přenos, aniž by uvedly příčinu.

Další možný termín startu je v pátek ve 22.14 SEČ.

Falcon 9 má na oběžnou dráhu vynést komunikační družici Bangabandu-1. Byla vyrobena pro Bangladéš francouzsko-italskou společností Thales Alenia Space. Dháku kontrakt stál 250 milionů dolarů.

Kromě toho to bude první start nové, v pořadí už páté, modifikace rakety. Jak píše profilový portál space.com s odvoláním na představitele SpaceX, obnovený návratný první stupeň rakety je vypočítán na deset startů bez oprav po návratu na Zem, jeho životnost má činit až sto startů s následující opravou. Předchozí varianta předpokládala pouhé dva starty.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.