0

Čína zahájila zkoušky první letadlové lodi vlastní výroby

Vidělo: 1525 lidí

První čínská letadlová loď domácí výroby se vydala na testovací plavbu, sdělila čínská Centrální televize.

Loď vyplula z přístavu v 07:00 místního času.

Druhá čínská letadlová loď Type 001A, první domácí výroby, byla spuštěna na vodu v dubnu 2017. Její výstavba trvala od roku 2013. Má délku 315 metrů, šířku 75 metrů, hmotnost činí 70 tisíc tun a maximální rychlost 31 mořských uzlů. Čínská média sdělila, že se na palubě dá rozmístit 36 stíhaček J-15.

První čínská letadlová loď Liaonin byla postavena z nedostavěného sovětského letadlového křižníku Varjag, který Čína koupila od Ukrajiny v roce 1998. Přestavba lodě byla zahájena v roce 2005 v loděnicích v čínském Ta-lienu. První zkoušky na moři se konaly v roce 2011. Do čínské vojenské flotily byla loď zařazena v září 2012, a v listopadu téhož roku byly oznámeny úspěšné zkoušky přistání stíhačky J-15 na palubě letadlové lodi.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.