0

Na uživatele Chromu a Firefoxu zaútočil nebezpečný virus

Vidělo: 1502 lidí

Vědci ze společnosti Proofpoint objevili škodlivý software s názvem Vega Stealer, který ohrožuje uživatele s prohlížeči Google Chrome a Firefox. Specialisté o tom informují na svém webu.

Podle expertů na bezpečnost hackeři pomocí nového virusu kradou údaje účtů a také platební informace: uložené kreditní karty, profily na sociálních sítích a soubory cookie, které se v prohlížečích ukládají. Navíc škodlivý program dělá screenshoty systému a skenuje soubory s koncovkami.doc,.docx,.txt,.rtf,.xls,.xlsx a.pdf.

V současnosti je virus využíván k napadení zařízení, které využívají zástupci byznysu: marketingu, reklamy, tržního obchodu a výroby.

Přitom hackeři pro rozšíření softwaru využívají standardní rhybaření. Odesílají e-maily s předmětem „Do internetového obchodu hledáme vývojáře" a také posílají osobní zprávy jednotlivým podnikatelům. E-mail obsahuje přílohu s názvem brief.doc, díky které se do přístroje dostane Vega Stealer.

Nehledě na triviální způsob šíření virusu se specialisté bojí, že Vega Stealer může představovat obecnou hrozbu a rozšířit se mezi obyčejné uživatele.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.