0

Hackeři odhalili dopingový podvod Švédů

Vidělo: 1460 lidí

Hackeři z Fancy Bears zveřejnili na svém webu dokumenty Švédského svazu sportovních organizací (RF), které poukazují na to, že úředníci skryli kladné dopingové vzorky dvou švédských sportovců.

Jde o lyžaře Björna Sandströma a atletku Marii Nilssonovou. Dopingové vzorky jim byly odebrány v různé době, oba ale ukázaly přítomnost v organismu zakázaného terbutalinu. Tento lék je analogem salbutamolu používaného při léčení astmatu a bronchitidy. Žádné vyšetření ani sankce vůči sportovcům, kteří porušili antidopingová pravidla, nebyly.

Z dokumentů rovněž vyplývá, že větší část švédských lyžařů užívá terapeutické výjimky. Příčinou jsou chronické choroby dýchacích cest.

Norská reprezentace využila pravidla terapeutické výjimky na ZOH v Pchjongčchangu. Norská delegace přivezla do Jižní Koreje přes šest tisíc dávek protiastmatických léků.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.