0

Hackeři odhalili dopingový podvod Švédů

Vidělo: 1252 lidí

Hackeři z Fancy Bears zveřejnili na svém webu dokumenty Švédského svazu sportovních organizací (RF), které poukazují na to, že úředníci skryli kladné dopingové vzorky dvou švédských sportovců.

Jde o lyžaře Björna Sandströma a atletku Marii Nilssonovou. Dopingové vzorky jim byly odebrány v různé době, oba ale ukázaly přítomnost v organismu zakázaného terbutalinu. Tento lék je analogem salbutamolu používaného při léčení astmatu a bronchitidy. Žádné vyšetření ani sankce vůči sportovcům, kteří porušili antidopingová pravidla, nebyly.

Z dokumentů rovněž vyplývá, že větší část švédských lyžařů užívá terapeutické výjimky. Příčinou jsou chronické choroby dýchacích cest.

Norská reprezentace využila pravidla terapeutické výjimky na ZOH v Pchjongčchangu. Norská delegace přivezla do Jižní Koreje přes šest tisíc dávek protiastmatických léků.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.