0

V EU připustili použití blokujícího usnesení jako odpověď na sankce USA proti Íránu

Vidělo: 1435 lidí

EU uvažuje o možnosti ochrany zájmů svých společností v případě, že USA obnoví sankce proti Íránu, prostřednictvím použití „blokujícího usnesení“. Prohlásil to evropský komisař pro vnitřní záležitosti Dimitris Avramopulos.

Podle jeho slov má být tato otázka projednána v Sofii během setkání evropských prezidentů s předsedou EK Jean-Claudem Junckerem a vysokou představitelkou evropské diplomacie Federicou Mogheriniovou.

Evropská unie přijímala „blokující usnesení" pouze jednou za celou historii své existence. Bylo to v listopadu 1996 jako odvetné opatření na exteritoriální ekonomické sankce USA proti Kubě.

Usnesení dovoluje evropským společnostem nepodřizovat se určitým rozhodnutím USA ohledně sankcí. Nejsou vyloučeny ani kompenzace za ztráty způsobené činností Washingtonu.

Předtím bylo uvedeno, že „evropská trojka" — Francie, Německo, Velká Británie — a Írán se dohodly o vytvoření programu podpory a upevnění ekonomických vztahů jako odpověď na odstoupení USA od jaderné dohody.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.