0

EU zakázala dovoz masa a mléka pro osobní spotřebu

Vidělo: 1443 lidí

V litevské celní správě uvedli, že nabyl platnosti zákaz dovozu masa a mléka pro osobní spotřebu na území EU. Informují o tom webové stránky celnice.

Omezení se zavádějí pro to, aby se zvířata vyhnula nákaze africkým prasečím morem.

„Informujeme o tom, že se omezuje dovoz výrobků živočišného původu pro osobní spotřebu ze třetích zemí na území EU," praví se v publikaci.

Omezení se netýkají Andory, Lichtenštejnska, Norska, San Marina a Švýcarska.

„Na území EU je zakázáno dovážet maso a masné výrobky (sádlo, čerstvé nebo zpracované maso, včetně drůbežího, tuky, salám, masné konzervy, pečivo s masem, omáčka nebo polévky s masem), mléko a mléčné výrobky, krmivo pro domácí zvířata, v jehož složení je maso nebo mléčné výrobky," upřesňuje rezort.

Při tom jako výjimku lze dovážet mléčné směsi pro děti a kojeneckou výživu. Rovněž je povoleno speciální léčivé krmivo pro domácí zvířata, pokud množství dováženého produktu nepřevyšuje dvě kila. Také lze dovážet výrobky, které nemusí být před otevřením balení skladovány v ledničce a také potraviny ve speciálním balení výrobce.

Do zemí EU lze dovážet maximálně dva kilogramy medu a medové produkce, vajec, živých ústřic, slávek a šneků, max. 20 kilogramů rybí produkce (čerstvé ryby mají byt vykuchané, je povolen dovoz sušených, slaných a uzených ryb a rybích konzerv). Navíc lze dovážet až 125 gramů kaviáru jesetera.

Africký prasečí mor je nakažlivé virusové onemocnění prasat, které patří do skupiny obzvlášť nebezpečných. Pro člověka ten mor žádnou hrozbu nepředstavuje, ale způsobuje vážnou škodu zemědělskému odvětví, protože se neléčí a vakcíny neexistují. Zastavit šíření onemocnění lze pouze za pomoci striktní karantény.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.