0

Německo disponuje vzorcem novičoku již čtvrť století, tvrdí média

Vidělo: 1450 lidí

Německá rozvědka dostala vzorek nervově paralytické látky novičok na začátku 90. let a zjistila jeho vzorec, uvádí noviny Zeit. Podle informací listu vzorek do Německa dovezl přeběhlík, který byl naverbovaný rozvědkou.

Vzorek otravné látky převezli do laboratoře ve Švédsku. Tam se plánovalo provedení analýzy. Jak však zdůrazňují noviny, později rozvědce a Ozbrojeným silám Německa předali jen vzorec látky. Podle informací listu současné místo uskladnění vzorku není známo. Vláda Švédska měla problém s tím, aby hned poskytla informaci ohledně této záležitosti.

Po obdržení vzorce novičoku Německo předalo údaje svým partnerům v Severoatlantické alianci. Někteří začali vyrábět otravný plyn v nevelkém množství, píšou noviny.

Vláda Německa nekomentovala výsledky novinářského vyšetřování.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.