0

V Berlíně odpověděli na hrozbu USA o zavedení sankcí proti Severnímu proudu 2

Vidělo: 1476 lidí

Hypotetické odmítnutí Berlínem Severního proudu 2 nezaručí růst dovozu zkapalněného plynu z USA, prohlásil ministr ekonomiky a energetiky SRN Peter Altmaier.

„USA si hledají odbytiště. Bereme to s pochopením a jsme ochotni udělat to, aby se tento plyn snadněji dostával do Německa. V současné době je ale mnohem dražší, než plyn dodávaný potrubím," řekl ministr ve vysílání televizní stanice ARD.

Dodal, že považují-li USA za nejdůležitější vlastní ekonomické zájmy, mají být připraveny na to, že Evropané budou jednat stejně.

Agentura Bloomberg dříve s odvoláním na náměstkyni asistenta ministra zahraničí USA Sandru Oudkirkovou oznámila, že v případě dalšího vývoje projektu Severní proud 2 může Washington uvažovat o odvetných opatřeních v rámci zákona o odporu nepřátelům Ameriky pomocí sankcí (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA). Odůvodnila pozici USA tím, že výstavba plynovodu zvýší závislost Evropy na ruském plynu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.