0

Expert zapochyboval o dosažení dohody mezi Čínou a USA nevstupovat do obchodní války

Vidělo: 1558 lidí

Ředitel Institutu Ho Či Mina, profesor Petrohradské státní univerzity Vladimir Kolotov okomentoval pro RT informace o tom, že Čína a USA dosáhly dohody nevstupovat do stavu obchodní války.

„Myslím si, že to prohlášení učinili pro to, aby uklidnili veřejné mínění. Existují velké rozdíly mezi zeměmi, a to nejenom v obchodu… Američané včera fakticky navrhli vyrovnávat obchodní bilanci, ta je ale velmi nerovná, pro Čínu je to velmi nevýhodné. Čína proto udělala pózu, že podmínky přijala, aby se Američané uklidnili, ve skutečnosti je to ale začátek velké a důležité hry, která bude mít velký vliv na ostatní svět," řekl expert.

Podle slov Kolotova se situace ve vztazích mezi USA a Čínou vyostřila kvůli tomu, že Američané nemohou vyrovnat obchodní bilanci ekonomickými metodami, proto „musejí tlačit, lámat ruce a vyhrožovat".

„Ať už Čína uzavře jakoukoli dohodu s USA, ať už podepíše jakékoli dokumenty, Američané mohou z těchto dohod vystoupit v jakoukoli chvíli. A situace s Íránem to znovu potvrzuje. Nejsou žádná pravidla, mezinárodní právo nefunguje. V jakoukoli chvíli mohou dělat, co se jim zachce — od zavedení sankcí za vztahy s třetími zeměmi až do bombardování… Situace je nyní, pokud budeme používat slova Lenina, předrevoluční. Aby bylo možné oddálit aktivní, ostrou fázi, Čína něco slíbí, ale spolu s tím začne hledat jiné cesty: nové trhy, přístupy ke zdrojům surovin a tak dále," řekl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.