0

V USA se bojí, že Rusko a Čína oklamou jejich špionské satelity

Vidělo: 1354 lidí

Námořnictvo Spojených států amerických spustilo výzkumný projekt, aby pochopilo, jak mohou Rusko a Čína zamaskovat své zbraně a skrýt je před americkými průzkumnými drony a satelity, uvádí The National Interest.

Drony rozvědce předávají velký objem informací, včetně fotografií tanků a raketových komplexů. Zanalyzovat takový objem údajů dokáže pouze umělá inteligence, ta se dá ale lehce oklamat. Počítač si může splést třeba uměle maskovaný tank s osobním automobilem. Proto chce americké námořnictvo pochopit, jak lze techniku oklamat, uvádí list.

„Efektivní technologie musí vyvolávat chyby v klasifikaci fotografií, které byly pořízeny z různých úhlů (+/- 45 stupňů) a vzdáleností (od 25 metrů do vesmíru)," uvedli v Námořnictvu USA.

Zatím je výzkum zaměřen pouze na analýzu metod maskování protivníků, nejde o to, co by měl Pentagon skrýt před ruskými a čínskými systémy, uvádí se v článku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.