0

V Sýrii je dokončena operace na osvobození předměstí Damašku

Vidělo: 1380 lidí

Náčelník hlavní operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska generálporučík Sergej Rudskoj informoval o osvobození předměstí Damašku syrskými vojsky.

Podle jeho slov pod vedením ruského Střediska pro usmíření znepřátelených stran byla provedena bezprecedentní, co se rozsahu týče, humanitární operace ve východní Ghútě, východním Kalamunu a Jarmúku.

Aby se vyhnulo ztrátám mezi vojáky a civilními obyvateli, bylo přes speciálně vytvořené humanitární koridory z předměstí vyvedeno 188 234 lidí, z nichž je 28 725 radikálů.

„S ohledem na jejich přání byli vyvedeni do severních oblastí země. Větší část civilních občanů se již vrátila do svých domů," dodal Rudskoj.

Osvobození syrské metropole

V pondělí se syrské hlavní město poprvé od roku 2011 stalo mírovým městem. Asadova vojska porazila poslední baštu ze seskupení Islámský stát*. Poté došlo k důkladnému prohledání a vyčištění města od možných výbušnin.

Osvobození území od bojovníků probíhá s využitím letectva, tanků a pěchotních motorizovaných jednotek syrské armády.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.