0

Trump zrušil schůzku s Kim Čong-unem

Vidělo: 1484 lidí

Donald Trump uvedl ve svém dopise Kim Čong-unovi, který byl dnes zveřejněn Bílým domem, že schůzka, jež se plánovala uskutečnit 12. června Singapuru, nebude vhodná.

Doposud osud schůzky mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem zůstával nejasný. Washington požadoval, aby KLDR začala proces denuklearizace, zatímco Pchjongjang trval na tom, že bude vyjednávat pouze v případě, že Trump usiluje o zlepšení bilaterálních vztahů.

„Cítím, že je v současnosti nevhodné, aby se uskutečnila dlouho plánovaná schůzka," uvedl Trump. „Proto tímto dopisem bych chtěl informovat, že se summit v Singapuru pro dobro obou stran, ale k újmě celého světa neuskuteční," stojí v dopise.

Za zrušení summitu podle amerického prezidenta stojí „vztek" a „nepřátelství" Severní Koreje.

V dopise dále Trump Kimovi napsal, „neváhejte mi zavolat nebo napsat", pokud Pchjongjang změní svůj názor o plánovaném summitu.

Trump upozornil, že se zrušením schůzky svět přišel o „obrovskou příležitost pro trvající mír" a dodal, že zatímco v Severní Koreji mluví o jejich jaderném arzenálu, americké jaderné zbraně „jsou natolik obrovské a silné, že se modlím Bohu, aby nikdy nemusely být použity".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.