0

Bitcoin se dostal do kruhu

Vidělo: 1594 lidí

Cena bitcoinu za více než jeden rok zakončila kruh a v nebližší době zůstane na úrovni 8-10 tisíc dolaru, uvádějí analytici pro Cointelegraph.

Na konci roku 2017 — od listopadu do prosince — cena bitcoinu vyrostla z 8 tisíc na 20 tisíc dolarů, ke konci května 2018 se kurz vrátil na 7,5-8 tisícím dolarů. Podle slov vedoucího partnera fondu Full Tilt Capitan Anthonyho Pompliana byl skok velice podivuhodný, v současné době se bitcoin vrátí na svoji úroveň.

Pompliano uvedl, že pro trh zatím nejsou pozitivní zprávy, které by vedly k prudkému růstu ceny bitcoinu.

Přičemž, jak zdůraznil hlavní tržní analytik eToro Mati Greenspan, nelze mluvit o pádu trhu kryptoměn: „Celková tržní kapitalizace veškerých elektronických aktiv vyrostla o 330 procent v porovnání s minulým rokem. Není to moc vysoké, jako během špičky, ale je to bezprecedentní růst pro jakýkoliv druh aktiv."

Ministerstvo spravedlnosti USA dříve odhalilo vyšetření možných manipulací kryptoměnami, sdělil Bloomberg. Podle zdrojů agentury federální prokurátoři společně s Výborem pro trh zbožových futures (Commodity Futures Trading Commission; CFTC) prozkoumají, jestli tradeři řídili cenu bitcoinu a Ethereum pomocí vytvoření velkého počtu orderů a jejich následného zrušení.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.