0

Spojenec Merkelové v EU brání Orbána a Česko se Slovenskem za postoj k nelegální migraci

Vidělo: 1465 lidí

Předseda největší politické skupiny v Evropském parlamentu a spojenec kancléřky Angely Merkelové Manfred Weber hájil Viktora Orbána před jeho kritiky, kteří euroskeptického premiéra nazývají „špatným Evropanem“. Podle něj je nutné se s postoji Budapeště, Prahy a Bratislavy vyrovnat.

Člen konzervativního bloku německé kancléřky Angely Merkelové a předseda Evropské lidové strany Manfred Weber, řekl, že není správné ukazovat prstem na Orbána a říkat, že „není dobrým Evropanem".

„Pokud se podíváte na debatu o migraci, tak v místě, odkud pocházím, se často mluví o uprchlících," říká Weber. „Pokud se ale podíváte na Prahu, Bratislavu nebo Budapešť, tak se zde debata nejčastěji soustředí na něco jiného. Místo toho mluví o nelegální migraci. Kvůli tomu se domnívám, že v první řadě potřebujeme vést dialog a vyrovnat se jeden s druhým," sdělil Weber na tiskové konferenci v Evropském parlamentu.


EU opakovaně hrozila uvalit sankce proti Maďarsku za údajné porušování lidských práv, „evropských hodnot" a svobody. Nicméně Orbánova strana Fidesz je v Evropském parlamentu členem koalice, kterou vede právě Weber, což od něj k maďarskému premiérovi vyžaduje poněkud vyváženější postoj.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.