0

EU ve WTO zahájila proceduru proti Číně

Vidělo: 1544 lidí

Evropská unie přijala rozhodnutí o zahájení ve WTO procedury vůči Číně kvůli jejím pravidlům v oblasti intelektuálního majetku evropských společností. Oznámila to eurokomisařka pro obchod Cecilia Malmströmová.

„Rozhodli jsme se rovněž zahájit proceduru proti Číně ohledně intelektuálního majetku. Dlouho nás to znepokojuje," řekla na bruselské tiskové konferenci.

Ve zprávě na portálu EK se praví, že evropské společnosti, jež přicházejí na čínský trh, musí poskytnout místním společnostem majetková práva, anebo právo na použití své technologie. Přitom nemají možnost volné dohody o tržních podmínkách ve smlouvách o předání technologie.

„Odporuje to základním právům, jež patří společnostem podle pravidel a norem WTO, zejména podle dohody o obchodních aspektech práv na intelektuální majetek," informovala tisková služba.

Evropská komise prohlásila, že v případě, že uspokojivé rozhodnutí nebude přijato do 60 dní, požádá EU o sestavení skupiny pro přijetí rozhodnutí v této otázce.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.