0

Na hranicích s Českem chtějí rychleji deportovat uprchlíky

Vidělo: 1364 lidí

Čtyři měsíce před zemskými volbami znovu vyostřila bavorská vláda CDU azylovou politiku. Ministerský předseda Markus Söder promluvil o „modelu pro Německo“. Plán je jednoduchý, odsunovat uprchlíky na vlastní náklady.

Bavorsko chce podstatně zrychlit deportaci lidí, kterým byl zamítnut azyl, kvůli tomu se chystá organizovat vlastní lety pro odvoz uprchlíků. To vyplývá z nového „Azylového plánu", který by měl být v úterý schválen zemskou vládou. Koncept předpokládá vytváření center pro uchazeče o azyl, aby bylo azylové řízení zrychleno. Podle návrhu by měl také přestat existovat pro uchazeče o azyl „azylový plat", nýbrž jen věcné služby.

„To, co tady dělá Bavorsko, může být model Německo," řekl předseda bavorské vlády Söder v pondělí německé tiskové agentuře v Mnichově. „Chceme ukázat, že ještě funguje právní stát. Chceme, aby u těch, koho se to týká, bylo rychleji rozhodováno, zda někdo má nárok na azyl či nikoli — a chceme se postarat o jejich navrácení."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.