0

The Times: Stíhačky pro každé počasí F-35 se zdržely v USA kvůli špatnému počasí

Vidělo: 1522 lidí

Zdržení dlouho očekávaného příletu nejnovějších a nejdražších amerických stíhaček F-35 do Británie zavinila nikoli ruská raketa ani čínský kyberútok, píše The Times. Příčinou zpoždění bojových letadel pro každé počasí, z nichž každé stojí 150 milionů liber, bylo špatné počasí. Bouře a silné vlny na moři v okolí vojenské základny v Jižní Karolíně.

„Žalostná situace", řekl jeden zdroj na obranném rezortu, když komentoval rozhodnutí britského vojenského letectva odložit transatlantický let, dokud nebude počasí příznivější.

„To je nějaký nesmysl… hanba," poznamenal jiný nejmenovaný zdroj v obranném rezortu. „Nechápu, jak se kvůli počasí odkládá let stíhacího bombardéru pro každé počasí."

Je jasné, že britské letectvo prostě nedokázalo zajistit dodržování bezpečnostních předpisů, komentuje The Times. Kromě toho byly povětrnostní podmínky v Atlantickém oceáně takové, že nebylo možné zaručit záchranu pilota v případě, když se bude muset katapultovat z tohoto stíhacího bombardéru.

Jeden zdroj odůvodnil zpoždění F-35 tím, že americké bojové letadlo má na rozdíl od letadel Eurofighter Typhoon, která také jsou ve výzbroji britského letectva, pouze jeden motor.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.