0

MZV USA okomentovalo výzvy německých politiků k vypovězení amerického velvyslance

Vidělo: 1472 lidí

Oficiální mluvčí MZV USA Heather Nauertová, když komentovala situaci kolem výroků velvyslance USA v Německu Richarda Grenella o podpoře konzervativců v Evropě, prohlásila, že šéfové diplomatických misí mají právo vyslovovat vlastní názory.

„Zastupují Bílý dům, ať už jde o nynější administrativu nebo nějakou jinou, a slyšíme, že vyslovují své názory. A tyto názory se mohou lidem líbit či nelíbit. Jde přece o svobodu slova. Nezávisle na tom, jestli se vám to líbí či ne, říkají občas velvyslanci podobné věci," řekla novinářům na briefingu.

Nauertová přitom zdůraznila, že USA a Německo mají „velmi pevné vztahy".

„Nepodporujeme žádné politické strany. Podporujeme demokracii, podporujeme země, které samy rozhodují, pro koho budou hlasovat. Myslím si, že velvyslanec Grenell zdůraznil, že v Evropě jsou některé strany a kandidáti, kterým se daří dobře," dodala.

Grenell prohlásil v interview pro ultrapravicový portál Breitbart, že „by chtěl posílit ostatní konzervativce po celé Evropě". Zařadil mezi ně také rakouského kancléře Sebastiana Kurze.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.