0

Policie zadržela 34 nelegálních migrantů z Vietnamu: Převáděli je Slováci

Vidělo: 1522 lidí

Obvinění z trestného činu převaděčství čelí tři Slováci. Ti měli v uplynulých dnech nelegálně převést na území Slovenska 34 cizinců pocházejících z Vietnamu. Informovala o tom mluvčí prezídia Policejního sboru Denisa Baloghová.

Prvních 20 migrantů, kteří nelegálně překročili státní hranici z Ukrajiny, zadrželi policisté úřadu pohraniční a cizinecké policie ve čtvrtek (31.5.) poblíž obce Podhoroď. Ty měl večer převzít 38letý Miroslav P. a následně je za finanční odměnu odvést do Rakouska.

„Policisté mu však plány překazili, za Sobrancemi ho zastavila hlídka mobilní zásahové jednotky. Po zastavení vozidla z něho obviněný vyskočil a utíkal až do města Sobrance, kde ho policisté dopadli a zadrželi," uvedla Baloghová. Po prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody od tří do osmi let. Vyšetřovatel zároveň zpracoval návrh na jeho stíhání.

Dalších 14 cizinců z Vietnamu spolu se dvěma převaděči zadržela policie v pátek (1.6.) v podvečer v blízkosti vesnice Koromľa. Cizinci byli následně vráceni na Ukrajinu. „Předpokládaný zisk všech obviněných po úspěšném dopravení cizinců do Rakouska by byl ve výši minimálně 17.000 eur," dodala Baloghová.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.