0

V Německu hovořili o problémech ve vztazích s USA

Vidělo: 1400 lidí

Německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas prohlásil, že Německo už nemůže mlčet o neshodách s USA.

„Byli jsme zvyklí, že se můžeme spolehnout na platné dohody. To se od základů změnilo," řekl v interview pro noviny Suddeutsche Zeitung. Ministr dodal, že „za hranicemi Evropy zůstávají USA naším nejbližším partnerem", ale „existují neshody, o kterých již nemůžeme mlčet".

Podle Maasových slov jsou vystoupení Washingtonu z dohody o klimatu, dohod s Íránem o jaderném programu a zavedení cla jednostranným rozhodnutím, které škodí Evropě. Zdůraznil, že Trump „na to jde vědomě".

Maas také zkritizoval amerického prezidenta za to, že se drží kurzu, který staví USA nad všechny ostatní země.

„Nic z toho neudělá svět lepší, bezpečnější nebo klidnější," dodal ministr.

V souvislosti se složitými vztahy s Washingtonem Maas vyzval evropské země, aby úžeji spolupracovaly, a uvítal myšlenku vytvoření evropské rady bezpečnosti. „Potřebujeme transformace, abychom byli akceschopní a reagovali mnohem lépe a rychleji," řekl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.