0

Macron pohrozil podepsáním dohody na summitu G7 bez Trumpa

Vidělo: 1383 lidí

Francouzský prezident Emmanuel Macron pohrozil, že účastníci summitu G7 v Kanadě podepíšou závěrečný dokument bez amerického předáka Donalda Trumpa.

„Americký prezident možná není proti izolaci, ale my nejsme proti tomu, abychom podepsali dohodu mezi šesti zeměmi," napsal Macron na Twitteru.

Summit se bude konat 8. a 9. června v kanadské provincii Québec.

Včera Trump na svém Twitteru kritizoval Macrona a kanadského premiéra Justina Trudeaua za vytvoření obchodních bariér. Připomenul, že EU má proficit v obchodě s USA ve výši 151 miliardy dolarů a že Ottawa nepouští na své trhy americké zemědělské výrobky.

USA dříve z důvodů národní bezpečnosti zavedly dovozní clo na dodávky oceli ve výši 25 procent a hliníku 10 % procent. EU se rozhodla jednat třemi směry: obrátit se na WTO, zavést clo na dovoz některých druhů amerického zboží a zavést možná i ochranná opatření na trhu s ocelí.

Ve čtvrtek Macron na společné tiskové konferenci s Trudeauem promluvil o nepřípustnosti komerční války s USA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.