0

Soud odebral dítě páru, který tvrdil, že plyšový lev Ježíš je jejich právník

Vidělo: 1481 lidí

Kanadskému páru bylo odebráno dítě kvůli jejich extrémním náboženským názorům.

Pár z Britské Kolumbie přišel o rodičovská práva po bizarním soudním sporu, kde je zastupoval plyšový lev, kterému říkali Ježíš. Pár odmítl profesionální pomoc advokáta. Místo toho tvrdil, že je zastupuje Ježíš, jejich opravdový „obhájce, svědek a soudce".

Soudní spor začal minulý listopad, když se provinční soud Britské Kolumbie usnesl, že jejich jednoroční dcera potřebuje ochranu a umístil ji do provizorní péče. Rodiče, jejichž identita se nezveřejňuje v zájmu ochrany dítěte, se odvolali k nejvyššímu soudu Britské Kolumbie. Tvrdili, že je diskriminují za to, že jsou křesťané.

Během soudního řízení vyšlo najevo, že pár má dlouhý záznam násilnických hádek a neměl stabilní příjmy a bydlení. Rovněž jim v kostelích říkali, že nejsou vítáni kvůli jejich náboženskému radikalismu.

Schopnost rodičů starat se o dítě byla zpochybněna ještě před jeho narozením, když nedbaly rad lékařů, aby matka nerodila doma. Rovněž odmítli postnatální lékařské vyšetření včetně testů sluchu a očkování.

Po rozhodnutí soudu je šance, že si dítě někdo adoptuje.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.