0

Facebook opět přistihli při tajném sdílení dat

Vidělo: 1358 lidí

Facebook podporoval tajné partnerské dohody s několika velkými společnostmi a nabízel jim speciální přístup k uživatelským účtům. Uvádí to The Wall Street Journal s odkazem na dokumenty soudu.

Podle listu „bílé seznamy" některým společnostem umožňovaly získat další informace o přátelích registrovaných uživatelů, včetně jejich telefonních čísel. Mezi partnerské společnosti pravděpodobně patří Royal Bank of Canada a Nissan Motor Company.

Novináři uvádí, že Facebook slíbil zakázání přístupu k těmto speciálním záznamům již v roce 2015, ale nedodržel své slovo. Viceprezident společnosti pro interakci s partnerskými produkty Ime Archibong pro list uvedl, že sociální síť skutečně několika společnostem poskytla „krátkodobé rozšíření". V ostatním však nebyla nebyla shovívavá, řekl Archibong.

Dříve byli vývojáři společnosti Facebook obviněni z tajného přenosu údajů uživatelů výrobcům chytrých telefonů. Podle novinářů sociální síť vytvářela partnerské vztahy se 60 společnostmi.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.