0

Iráčan podezřelý z vraždy 14leté německé dívky je zřejmě starší. Znamená to tvrdší trest

Vidělo: 1387 lidí

Alí Bašár, Iráčan podezřelý z vraždy 14leté dívky Sussane v Německu, je zřejmě starší, než se dosud uvádělo, uvedla v úterý agentura DPA s odkazem na informace vrchního státního žalobce Olivera Kuhna. Ten to oznámil na základě dosud nepotvrzených informací iráckého generálního konzula ve Frankfurtu nad Mohanem.

Dosud se uvádělo, že mladíkovi bylo dvacet let, podle nejnovějších informací je minimálně o rok starší. Pro Bašára, který se k vraždě přiznal, to znamená tvrdší postih, protože nebude souzen jako mladistvý.

Z ústních informací iráckého generálního konzulátu vyplývá, že se mladík narodil v březnu 1997, nikoliv v listopadu 1997, uvedl Kuhn. Příslušné dokumenty budou k dispozici na konzulátu.

Kuhn upozornil, že tyto informace nebyly ještě státním zastupitelstvím předány písemně a ještě se neprověřily. Pokud se zjistí, že je to pravda, bude to mít pro Bašára „závažné důsledky“ a musí počítat s výrazně tvrdším trestem, řekl frankfurtský státní zástupce.

Alí Bašár je podezřelý, že znásilnil a zavraždil 14letou židovskou dívku Sussane. Dívka zmizela 22. května a její tělo bylo nalezeno v okrajové části Wiesbadenu v těžko přístupném terénu 6. června.

Iráčan uprchl i se svou rodinou (otec, matka a šest sourozenců) přes Istanbul do Iráku. Tamními úřady byl dopaden a eskortován zpět do Německa. K vraždě dívky se přiznal, popřel ale to, že by ji znásilnil, napsala agentura DPA. Nyní je ve Frankfurtu ve vyšetřovací vazbě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.